Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cvičák ZKO Svinov

7. 1. 2008

22.4. 2008

Delší dobu máme pauzu, dnes jdu po delší době s Roxy, tak jsem zvědavá, jak dopadneme. Sice dneska je mizerné počasí, ale už se fakt moc těším :-)

21.3.2008

Hlásíme se po delší době a musíme konstatovat, že s Nellčou jsme absolvovali kurz poslušnosti, všech 12 lekcí a úspěch se dostavil. I když vzhledem k tomu, že je teriérka, tak neposlechne 100%, ale i tak to je úspěch, který jsem sama nečekala, protože to bylo nezkrotné štěňátko! A teď je to šikovná slečinka Nellynka!

Z Roxy chodíme už asi šestou lekci a daří se, je celkem šikovná, ale špatně se soustředí a vzhledem k jejímu temperamentu to ne vždy dopadne dobře. Přesto chodíme pořád a doufám, že se naše snaha nemine s úspěchem :-).

6.1. 2008

6.1. jsme byli po delší době s Nelly na cvičáků a hromadně jsme se bavili s lidma, že ta dnešní hodina dopadne jooo mizerně, že nikdo dlouho netrénoval...

Pochopitelně i já Nellču moc netrénovala, akorát venku chodí už na volno a celkem poslouchá - i když je to teriér a sem tam ji "prdne" v hlavě a letí jako střela ...

Takže začlo klasické chození u nohy, otočky, obíhání psa při otočení, sedni, lehni a šlo to...největší úspěch bylo, když se nás 15 majitelů s psama dalo dokolečka, každý řekl svému pejskovi "zůstaň" a odešlo od nich k psovi vedle, kterého obešlo. Z 15-ti psů 6 uteklo a Nelly to nebyla!!! :-D Pěkně seděla, až se vrátím, obešla jsem ji, pořád seděla, což jsem byla dost překvapená .... i když jako teriér nezklamala, v průběhů volna vyletěla až ven na cestu, naháněla dalšího teriéra :-)

A taky si na cvičáku našla kamaráda a tím všechny bavila. Ona coby 4kg prcek si našla toho největšího a nejchlupatější psa, který tam byl a který vážil snad 50kg :-D ale pohráli si spolu fakt pěkně :-))))

Máme před sebou další čtyři hodiny, ty dochodíme a pak mě to samé čeká s Roxy, s divochem největším .... naštěstí je i přes divokost hodně inteligentní, tak snad to půjde. Už umí sedni, dej pac, plácni si, trénujeme zůstaň a ukaž zuby (kvůli výstavě)

Kurz jsem s Roxy absolvovala a musím říct, že je vynikající, je stoprocentně ovladatelná a poslušná a celý výcvik s ní byl jedna velká radost, funguje jak hodinky.... pochopitelně ale musím mít v ruce nebo v pytlíčku na dobrůtky hoooodně dobrůtek, nejlépe kousíčky střívek nebo vařených srdíček - to je fakt pak mistryní celého kurzu! :)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář